Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie pieszych na wyznaczonym przejściu

Piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 13 listopada 2016 roku około godziny 19.00 w Piotrkowie Trybunalskim na ulicy Sikorskiego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu zdarzenia, wynika, że 49-letni kierujący samochodem fiat ducato jadąc w kierunku Bełchatowa prawym skrajnym pasem ruchu, nie udzielił pierwszeństwa pieszym przechodzącym przez oznakowane przejście dla pieszych. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał 24-letni piotrkowianin. 50-letnia kobieta, również niechroniona uczestniczka ruchu drogowego, w wyniku poniesionych obrażeń zmarła. Kierowca fiata był trzeźwy.

 

Policjanci apelują o ostrożną jazdę i przypominają o przestrzeganiu obowiązujących przepisów na drodze.

Jesień i zima to ten czas kiedy wcześniej zapada zmrok, jest ślisko i znacznie zmniejsza się widoczność. Do tej sytuacji dochodzą piesi, którzy często ubrani w ciemną odzież są dla kierowcy bardzo słabo widoczni. W takich warunkach kierujący dostrzega ich w ostatniej chwili. Wówczas najczęściej jest już za późno na reakcję i uniknięcie potrącenia. Pamiętajmy, że kierowca widzi osobę poruszającą się po drodze z odległości kilkudziesięciu metrów. Tak więc element odblaskowy raz jeszcze potwierdza, że w wielu przypadkach może ocalić nasze zdrowie i życie.

Ale bez winy nie są też kierowcy. Przejście dla pieszych, które powinno gwarantować bezpieczeństwo, staje się często wyzwaniem, gdyż kierowcy w wielu przypadkach nie ustępują pieszym pierwszeństwa. Najniebezpieczniej jest na drogach, które mają więcej niż jeden pas jazdy w tym samym kierunku. Do tragedii dochodzi często, gdy jeden kierowca zatrzymuje się przed pasami i puszcza pieszych, a inny go wyprzedza.

Powrót na górę strony