Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kamizelki odblaskowe dla dzieci z piotrkowskich szkół - wspólne działania Urzędu Miasta, Policji i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Policjanci z piotrkowskiej komendy wręczyli najmłodszym mieszkańcom miasta kamizelki odblaskowe zakupione w trosce o ich bezpieczeństwo przez Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Odblaski są niezwykle ważne, zwłaszcza na obszarach poza terenem zabudowanym. Podczas spotkania dzieci wysłuchały bardzo cennych rad związanych z ich bezpieczeństwem.

Maluchy ze Szkoły Podstawowej nr 12 i 3 bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadały na pytania. Każde z nich mogło przekonać się, jak ważne jest to, aby poruszać się właściwą stroną jezdni ,gdy nie ma chodników, jak cenne są dla pieszych odblaski zwłaszcza noszone już po zmierzchu. Nasi milusińscy zapewniali nas, że od momentu wręczenia im kamizelek odblaskowych, będą je nosić. W 2016 roku piotrkowscy policjanci wspólnie z władzami miasta i wojewódzkim ośrodkiem ruchu drogowego kontynuują działania pod kątem bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci po raz kolejny zachęcają pieszych, a w szczególności dzieci, motorowerzystów, oraz cyklistów do noszenia kamizelek i elementów odblaskowych, zwłaszcza gdy zapada zmierzch. Trudne warunki atmosferyczne, ograniczona widoczność, mgła, opady deszczu, czy śniegu, to także potencjalne zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Stosowanie odblasków bez wątpienia zwiększa ich bezpieczeństwo. Poprawienie ich widoczności pozwala na bezpieczne wykonanie manewrów, takich jak wyprzedzanie, omijanie i wymijanie przez inny pojazd.

  • dzieci z piotrkowskich szkół
  • dzieci z piotrkowskich szkół
Powrót na górę strony