Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadów zatrzymany

Nawet 12 lat pozbawienia wolności może grozić zatrzymanemu przez policję 22-latkowi podejrzanemu o rozboje. Piotrkowianin przedmiotem przypominającym broń palną zmuszał sprzedawców do wydania pieniędzy. Prokurator Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim skierował do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla sprawcy.

Piotrkowska policja pracowała nad wykryciem sprawców kilku napadów na placówki handlowe. W każdym przypadku zamaskowany sprawca strasząc przedmiotem przypominającym broń zmuszał  sprzedawców do wydania gotówki, po czym uciekał z miejsca przestępstwa. Do pierwszego rozboju doszło pod koniec września 2016 roku w punkcie gastronomicznym w Kargał Lesie. We wczesnych godzinach porannych do restauracji wszedł zamaskowany mężczyzna i trzymaną w ręku bronią zażądał wydania pieniędzy. Obsługa punktu, w obawie o swoje życie, wydała gotówkę. Napastnik zabrał kilkadziesiąt tysięcy złotych. Scenariusz kolejnych dwóch napadów na sklepy w gminie Sulejów i Wola Krzysztoporska, do których doszło 2 i 3 listopada 2016 roku był podobny. Dzięki stanowczej postawie pracowników sprawca nie zdołał zabrać pieniędzy z utargu.

Policjanci z wydziału kryminalnego piotrkowskiej komendy gromadzili wszelkie istotne informacje mogące przyczynić się do wytypowania zuchwałego sprawcy rozbojów. 4 listopada 2016 roku funkcjonariusze zapukali do drzwi mieszkania, w którym przebywał podejrzewany mężczyzna. Piotrkowianin był bardzo zaskoczony wizytą stróżów prawa i w trakcie zatrzymania nie stawiał oporu. Podczas przeszukania samochodu użytkowanego przez podejrzewanego policjanci zabezpieczyli odzież, nóż oraz broń – narzędzie służące najprawdopodobniej  do popełnienia przestępstw. Ekspertyza kryminalistyczna wykazała, że jest to pistolet hukowy. Funkcjonariusze przeprowadzili eksperyment procesowy, podczas którego odtworzono przebieg zdarzeń w miejscach, w których dochodziło do  przestępstw. Okazało się także, że w nocy z 1 na 2 listopada 2016 roku 22-latek napadł na stację paliw na terenie województwa śląskiego. Mężczyzna usłyszał  zarzuty dotyczące wszystkich czterech zdarzeń. Dokładnie opisał swój sposób działania, złożył wyjaśnienia i przyznał się do rozbojów. Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania podejrzanego. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

  • podejrzany o rozboje
  • zabezpieczone przedmioty
Powrót na górę strony