Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wolborscy policjanci na spotkaniu z przedszkolakami

Policjanci z Komisariatu Policji w Wolborzu spotkali się najmłodszymi z Przedszkola Samorządowego w Wolborzu.

Na początek funkcjonariusz przybliżył milusińskim temat bezpieczeństwa pieszych. Z uwagi na porę jesienną i zbliżającą się zimę, funkcjonariusz przypomniał jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. Każde dziecko otrzymało opaskę odblaskową. Druga część spotkania przeniosła się do budynku Komisariatu Policji w Wolborzu. Najmłodsi mogli zobaczyć codzienną pracę funkcjonariuszy a także obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez nich w codziennej służbie.

Elementy odblaskowe należy nosić na wierzchniej odzieży aby były dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków, z tyłu i z przodu.
Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają  kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

  • policjant prowadzi prelekcję dla przedszkolaków
  • funkcjonariusz zapoznaje najmłodszym z pracą policjanta
Powrót na górę strony