Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa tragiczne wypadki w powiecie piotrkowskim

Policjanci w ciągu dwóch dni trwania akcji na terenie województwa łódzkiego odnotowali 35 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły dwie osoby a 50 zostało rannych. Do obu tragicznych zdarzeń doszło w powiecie piotrkowskim 29 października 2016 roku.

Piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 29 października 2016 roku około godziny 1.20 na drodze  pomiędzy miejscowościami Kruszów i Grabina Wola w gminie Czarnocin. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 18- letni mężczyzna kierujący osobowym renault nie  dostosował prędkości do warunków atmosferycznych, utracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Niestety  20- letni pasażer poniósł śmierć na miejscu. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Dwie 18- letnie pasażerki i  kierowca renault z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kolejny wypadek śmiertelny na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Raciborowicach. Jedna osoba zginęła a trzy zostały ranne w wyniku wypadku, do którego doszło 29 października 2016 roku około godziny 14.30. Na niestrzeżonym przejeździe w miejscowości Raciborowice gm. Moszczenica samochód opel astra uderzył w bok pociągu osobowego relacji Lublin- Katowice.
Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący oplem nie zatrzymał się przed znakiem STOP. W wyniku tego tragicznego zdarzenia 26- letni mężczyzna zginął na miejscu, a trzy osoby podróżujące samochodem zostały ranne. 27- latek z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany pogotowiem lotniczym do szpitala w Łodzi, a 24- letnia kobieta i 33- letni mężczyzna zostali przewiezieni do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim. Ruch pociągów na kilka godzin był wstrzymany. Nikt z pasażerów pociągu Inercity nie ucierpiał. Podróżni zostali przemieszczeni do innego składu, który około godziny 18.30 odjechał z miejsca zdarzenia. Wykonane przez policjantów badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że zarówno maszynista jak i kierownik pociągu byli trzeźwi. Policjanci zabezpieczali ślady i przesłuchiwali świadków. Okoliczności wypadku ustalają policjanci pod nadzorem prokuratury. Praca śledczych pozwoli odtworzyć jak minuta po minucie przebiegało tragiczne w skutkach zdarzenie.

Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Policyjne statystyki wskazują, że najwięcej wypadków zdarza się właśnie o tej porze roku. Zmiana aury wymusza dostosowanie techniki prowadzenia pojazdu do okoliczności na drodze- niestety wielu kierowców o tym zapomina. 

 

  • policjanci zabezpieczaja miejsce wypadku w Raciborowicach
Powrót na górę strony