Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek w Kamocinie

Piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku na DW-473 w miejscowości Kamocin. W wyniku zderzenia volkswagena i bmw śmierć poniósł 28-latek. Apelujemy o ostrożność na drodze.

Do wypadku doszło 1 marca 2022 roku o godzinie 7:30 na drodze wojewódzkiej numer 473 w miejscowości Kamocin w gminie Grabica. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 20-letni mężczyzna kierujący bmw wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu DW-473 pojazdowi volkswagen passat kierowanemu przez 24-letniego mężczyznę i doprowadził do zderzenia pojazdów. 28-letni pasażer volkswagena poniósł śmierć na miejscu.Kierowcy obu pojazdów zostali przewiezieni do szpitali. Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Kierowca bmw był trzeźwy. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają policjanci z piotrkowskiej jednostki.

Policjanci przypominają! Nieustąpienie pierwszeństwa podczas wyjazdu z drogi podporządkowanej jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Wyjeżdżając z takiej drogi należy zachować szczególną ostrożność. Podczas wyjazdu należy upewnić się, że na drodze nie znajdują się żadne pojazdy i nie stworzymy zagrożenia. Zatrzymanie powinno nastąpić w wyznaczonym w tym celu miejscu, a w razie jego braku – w takim miejscu, w którym kierujący może upewnić się, że nie utrudni ruchu na drodze z pierwszeństwem. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych.

st. asp. Izabela Gajewska

  • na zdjęciu widoczny policyjny radiowóz, w tle parawan oraz wóz strażacki
  • na zdjęciu widoczny policyjny radiowóz na miejscu wypadku, w tyle widać wóz strażacki
  • na zdjęciu widoczny roztrzaskany przód pojazdu, w tle policyjny radiowóz
Powrót na górę strony