Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Trzeźwy poranek"- wśród 1123 skontrolowanych, jeden po użyciu a drugi kierowca nietrzeźwy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Piotrkowie Trybunalskim prowadzili dwudniowe działania w ramach akcji „Trzeźwy poranek” na ul. Rakowskiej, Logistycznej i na Krakowskim Przedmieściu.

Podczas prowadzonej w dniach 26 i 27 października 2016 r. policyjnej akcji, wśród 1123 skontrolowanych, dwie osoby złamały prawo. 43- letni mieszkaniec powiatu kierował citroenem saxo mając w organizmie 0,8 promila alkoholu. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy. Również dużą nieodpowiedzialnością wykazał się 40- letni piotrkowianin, który kierował autobusem mercedes sprinter. 40- latek wpadł podczas prowadzonej kontroli na Krakowskim Przedmieściu. Mężczyzna przewoził 15 pasażerów. Wykonane przez policjantów badanie potwierdziło, że był po użyciu alkoholu- miał 0,42 promila. Piotrkowianin odpowie za wykroczenie przed sądem.  Mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialnym kierowcom prawa jazdy.

Przypominamy, że celem prowadzonych cyklicznie  „Trzeźwych poranków” jest eliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Policjanci nie odpuszczają. W wybranych dniach tygodnia, we wczesnych godzinach rannych przeprowadzają na terenie Piotrkowa i powiatu zmasowane kontrole trzeźwości kierowców.

Pomimo ciągłych apeli o rozwagę i nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu czy też narkotyków, wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy.
Eliminowanie z ruchu pijanych użytkowników dróg jest ważnym elementem policyjnej troski o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci błyskawicznie reagują także na każdą informację od innych uczestników ruchu drogowego. Wszystko po to, aby na drogach nie dochodziło do tragedii spowodowanych przez nieodpowiedzialnych kierowców.

 

Powrót na górę strony