Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Świętowanie zakończy w sądzie

Piotrkowscy policjanci zatrzymali 37-latka, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Informację o tym zdarzeniu przekazał świadek, który widział nietrzeźwego mężczyznę wsiadającego do passata. Zatrzymanemu grozi kara do 2 lat więzienia.

19 stycznia 2022 roku po godzinie 14:00 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. Przypadkowy świadek widział, jak nietrzeźwy mężczyzna wsiadł do volkswagena passata na parkingu jednej z firm. Policjanci pojechali we wskazany rejon, aby poszukać opisanego pojazdu. Już po krótkiej chwili zauważyli passata z przyczepką i zatrzymali go do kontroli. Kierującym był 37-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. W organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. 37-latek tłumaczył, że tego dnia spożywał alkohol podczas imprezy imieninowej, po czym wsiadł do pojazdu. Mężczyzna został zatrzymany. Przed sądem odpowie za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy. Policjanci dziękują świadkowi za czujność i obywatelską postawę. Być może jego telefon uratował czyjeś życie.

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może zakończyć się tragicznie. Alkohol zdecydowanie zmniejsza szybkość reakcji. Zaburzona zostaje ostrość widzenia i wyczucie odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuacje i swoje umiejętności. Reagujmy, kiedy mamy podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Każdy z nas może zapobiec tragedii. Nie bójmy się działać. Informując o podejrzanych sytuacjach niejednokrotnie zapobiegamy tragedii na drodze. O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112.

st. asp. Izabela Gajewska

Powrót na górę strony