Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelne potrącenie pieszego na S8

Piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło na drodze ekspresowej S8, na terenie gminy Wolbórz. W wyniku potrącenia przez samochód osobowy śmierć na miejscu poniósł 54-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego.

Do zdarzenia doszło 16 grudnia 2021 roku około godziny 20.40 w miejscowości Proszenie w gminie Wolbórz, na 335,2 km drogi ekspresowej S8. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 58-letni kierujący bmw jechał drogą S8 w kierunku Warszawy potrącił pieszego przechodzącego przez jezdnię z prawej strony na lewą w miejscu niedozwolonym. W wyniku zdarzenia pieszy poniósł śmierć na miejscu. Kierujący bmw 58-letni mieszkaniec Warszawy był trzeźwy. Pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady i sporządzili dokumentację fotograficzną. Dokładne okoliczności wypadku drogowego wyjaśniają pod nadzorem prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim piotrkowscy policjanci.

Policja apeluje! Nie stwarzajmy zagrożenia dla siebie i innych. Drogi ekspresowe są przede wszystkim drogami o ograniczonej dostępności, dopuszcza się na nich wyłącznie ruch pojazdów samochodowych. Oznacza to, że po drodze ekspresowej nie mogą poruszać się piesi, rowerzyści, motorowerzyści czy kierowcy pojazdów zaprzęgowych. W przypadku awarii pojazdu należy zatrzymać się na poboczu i postawić trójkąt ostrzegawczy, tak by nasz pojazd był widoczny dla innych kierujących.

Dagmara Mościńska

  • na zdjęciu widać samochód uczestniczący w zdarzeniu drogowym, w tle policyjny radiowóz
Powrót na górę strony