Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek śmiertelny w Rękoraju

Piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku na DK-91 w miejscowości Rękoraj. W wyniku zderzenia opla corsy z mercedesem sprinterem śmierć poniosły dwie osoby. Apelujemy o ostrożność na drodze.

Do wypadku doszło 6 listopada 2021 roku przed godziną 11:00 na drodze krajowej numer 91 w miejscowości Rękoraj w gminie Moszczenica. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 74-letni mężczyzna kierujący oplem corsą wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie zastosował się do znaku drogowego B-20 (STOP). Nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu DK-91 pojazdowi mercedes sprinter kierowanemu przez 35-letniego mężczyznę i doprowadził do zderzenia pojazdów. 74-letni kierowca opla oraz jego 70-letnia pasażerka zostali hospitalizowani. Niestety pomimo wysiłków lekarzy oboje zmarli. Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Kierowca mercedesa był trzeźwy. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają policjanci z piotrkowskiej komendy miejskiej.

Policjanci przypominają! Znak B-20 (STOP) oznacza bezwarunkowy nakaz zatrzymania się, zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez zatrzymania się oraz obowiązek ustąpienia pierwszeństwa kierującym poruszającym się drogą z pierwszeństwem. Zatrzymanie powinno nastąpić w wyznaczonym w tym celu miejscu, a w razie jego braku – w takim miejscu, w którym kierujący może upewnić się, że nie utrudni ruchu na drodze z pierwszeństwem. Wyjeżdżając z drogi podporządkowanej upewnijmy się, że nie stworzymy zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych.

st. asp. Izabela Gajewska

 

  • na zdjęciu widoczne na drodze pojady opel corsa oraz mercedes sprinter po zderzeniu, w tle widać policyjny radiowóz
Powrót na górę strony