Odpowie za rozbój na nieletnim - Informacje - Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za rozbój na nieletnim

Piotrkowscy policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój. Feralnego dnia sprawcy pobili nastolatka i zabrali mu pieniądze. Zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Do zdarzenia doszło 13 września 2016 roku około godziny 15.00, kiedy 16-latek szedł ulicą Żwirki w Piotrkowie Trybunalskim. W pewnym momencie podbiegło do niego trzech młodych mężczyzn, którzy zażądali od pokrzywdzonego telefonu komórkowego. Kiedy nastolatek odmówił wydania sprzętu został  uderzony pięścią w twarz i przewrócony na ziemię. Jeden z napastników zabrał obezwładnionemu pokrzywdzonemu pieniądze z kieszeni spodni. Następnego dnia rodzina pokrzywdzonego powiadomiła o zdarzeniu Policję. Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji o okolicznościach zdarzenia ustalili personalia podejrzewanych. Pierwszy został zatrzymany nieletni, którego przesłuchano jako nieletniego sprawcę czynu karanego. O jego losie zdecyduje sąd rodzinny. Dokładana analiza materiałów procesowych doprowadziła policjantów także do 19-letniego piotrkowianina. 4 października 2016 r. sprawca został zatrzymany. Prokurator Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim przedstawił mężczyźnie zarzuty rozboju.

Sąd na podstawie wniosku prokuratorskiego podjął decyzję o zastosowaniu wobec 19-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Okazało się także, że podejrzany ma na swoim koncie także przestępstwo kradzieży rozbójniczej, do której doszło 13 września 2016 roku na terenie Piotrkowa Trybunalskiego.

  • sprawca rozboju