Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowco, nie daj się złodziejowi

Użytkownicy samochodów zaabsorbowani swoimi sprawami, często zapominają o tym, co dzieje się wokół nich. A taki moment, to doskonała okazja dla złodzieja.

Wysiadając z samochodu nigdy nie pozostawiaj żadnych rzeczy na siedzeniach czy też za szybą. Nie bagatelizuj wartości pozostawionych przedmiotów. Dla niepożądanej osoby widok wypełnionej zakupami torby, czy też nawet puste opakowanie po sprzęcie elektronicznym czyni nie lada gratkę. Dla złodzieja wybicie szyby to chwila- zaledwie kilka lub kilkanaście sekund. Kierowcy często pozostawiają w aucie saszetkę a w niej pieniądze i dokumenty. Wysiadając choćby na chwilę nie zapominajmy o zamknięciu drzwi. Nie pozostawiajmy kluczyków w stacyjce. Rabuś tylko czeka na taką okazję. To, że samochód zostawiamy na parkingu nie usprawiedliwia naszego działania aby znajdowały się w nim wartościowe rzeczy. Aparat fotograficzny, nawigacja lub nawet okulary przeciwsłoneczne są dla złodzieja nie lada okazją. Tacy ludzie robią to bez skrupułów.
Policjanci apelują do właścicieli „czterech kółek” aby nie pozostawiali cennych rzeczy w autach. Złodziej w każdej chwili czeka na okazję! Nie ułatwiajmy mu przestępczej działalności. Właściwe zabezpieczenie mienia uchroni nas przed przykrymi następstwami kradzieży. O każdej zaistniałej sytuacji natychmiast powiadom Policję.
Kierowco! bądź czujny i przezorny
- opuszczając pojazd weź ze sobą kluczyki i dokumenty
- zamykaj szyby i jeśli to możliwe włącz alarm
- parkuj auto w miejscach oświetlonych i zaludnionych
- nigdy nie pozostawiaj na widoku żadnych rzeczy

Powrót na górę strony