Areszt za rozbój - Informacje - Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za rozbój

Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim zastosował wobec 23- letniego mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Sprawca odpowie za dokonanie rozboju na 24- latku, którego najpierw wywiózł do lasu, pobił go, a następnie ukradł mu telefon komórkowy. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

Do zdarzenia doszło 26 września 2016 r. około godziny 18.00 w gminie Moszczenica. Policjanci z komisariatu  w Wolborzu ustalili, że tego dnia sprawca przyjechał do miejscowości Proszenie aby zrobić zakupy. Kiedy wychodził ze sklepu zauważył siedzącego na ławce mężczyznę. Doszedł do nieznajomego i powiedział mu, żeby wsiadł z nim do auta. Kierowca skody nie ujawniając swojego planu wywiózł mężczyznę do pobliskiego lasu. Po zatrzymaniu pojazdu sprawca nieoczekiwanie uderzył pasażera pięścią w twarz. Gdy ten upadł na ziemię, kopnął go kilka razy w plecy a po przeszukaniu odzieży ukradł 24- latkowi telefon komórkowy o wartości 250 złotych. Pokrzywdzony doznał obrażeń twarzy i całego ciała. 24- latek następnego dnia o całym zdarzeniu poinformował policjantów. Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Po kilku godzinach mundurowi zatrzymali 23- letniego mieszkańca powiatu przy jego posesji.
Sprawca usłyszał zarzut rozboju. 29 września sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy Zgodnie z obowiązującym prawem przestępstwo to zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.