Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierujący przekroczył prędkość wioząc swoje dzieci

Piotrkowscy policjanci zatrzymali 40-latka, który kierował samochodem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna wpadł, gdy przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Wkrótce usłyszy zarzuty i za swoje czyny odpowie przed sądem.

27 kwietnia 2021 roku przed godziną 23:00 funkcjonariusze ruchu drogowego na jednej z ulic miasta zatrzymali do kontroli mazdę demio, której kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 36 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci od razu sprawdzili stan trzeźwości 40-letniego kierującego. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu we krwi. Piotrkowianin w stanie nietrzeźwości podróżował wraz z żoną i dwójką dzieci w wieku 10 i 11 lat. Mundurowi ustalili również, że to nie pierwszy raz kiedy mężczyzna kierował z promilami. Już wcześniej zostały mu zabrane uprawnienia do kierowania pojazdami za jazdę w stanie nietrzeźwości. 40-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Wkrótce usłyszy zarzuty. Przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Jeżeli kierujący był już prawomocnie skazany za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozić mu może do 5 lat pozbawienia wolności. Wkrótce o losach 40-latka zdecyduje sąd.

Pomimo ciągłych apeli, w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które wsiadają za kierownice będąc w stanie nietrzeźwości, bądź po spożyciu alkoholu. Policjanci apelują, alkohol powoduje zaburzenia ostrości widzenia, ograniczenie koncentracji oraz zmniejszenie szybkości reakcji. Takie czynniki podczas jazdy mogą zakończyć się tragicznie. Reagujmy, kiedy widzimy, że kierujący może być nie trzeźwy. Nie gódźmy się na wsiadanie do pojazdu z kierowcą, który pił wcześniej alkohol. Nie narażajmy siebie i swoich najbliższych.

asp. Izabela Gajewska

Powrót na górę strony