Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa- konferencja w Starostwie Powiatowym i spotkania w powiatach

20 września 2016 roku w Sali Kolumnowej Starostwa Powiatowego piotrkowscy policjanci spotkali się z władzami naszego powiatu aby zaprezentować nową aplikację, dzięki której każdy mieszkaniec naszego regionu będzie mógł sam zadbać o bezpieczeństwo, anonimowo zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami.

Wczorajsze spotkanie zainaugurował Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim insp. Piotr Nowicki. W konferencji udział wzięli Wicestarosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak, Przewodnicząca Rady Powiatu Paulina Dziadczyk, radni, wójtowie, burmistrzowie oraz przewodniczący rad gmin i miast powiatu. Obecni byli także Kierownik Zarządzania Kryzysowego i Spraw Społecznych Ryszard Musiałowicz, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Piotrków Grzegorz Badziak, Komendant Państwowej Straży Łowieckiej Marek Starosta  i Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej Marek Stanik.
Zebrani goście mieli możliwość obejrzeć prezentacje multimedialne przygotowane przez I Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim mł. insp. Jacka Rzepkowskiego i Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Marcina Dziubeckiego. Na wczorajszym spotkaniu zaprezentowali się również dzielnicowi z Komisariatów Policji w: Sulejowie, Wolborzu, Gorzkowicach i Grabicy.  

Warto podkreślić, że dzięki nowej aplikacji każdy może mieć możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w naszej okolicy. Następnie Policja będzie te sygnały weryfikować. Jeśli informacje się potwierdzą, Policja wprowadzi je wprost na mapy. Dzięki temu rozwiązaniu na mapach znajdą się bardziej szczegółowe informacje, dotyczące również niższych szczebli podziału terytorialnego, w tym dzielnic, osiedli a nawet ulic.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.

UWAGA! "Mapa" nie służy do zgłaszania pilnej interwencji Policji.
W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.


Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Aby wprowadzić dane do mapy skorzystaj z linku znajdującego się na stronie piotrkow-trybunalski.policja.gov.pl

Teraz działanie interaktywnej strony będą prezentować komisariaty.
Komisariat Policji  w Gorzkowicach jako pierwszy zaprezentował Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie podległym swojemu działaniu.    
6 września 2016 r. Komendant Komisariatu Policji w Gorzkowicach podinsp. Grzegorz Sikora przeprowadził prelekcję w oparciu o prezentację multimedialną na spotkaniu z Sołtysami w gminie Gorzkowice a następnego dnia zaprezentował nową aplikację i jej obsługę na Komisji Bezpieczeństwa. Natomiast 8 września policjanci z Komisariatu w Gorzkowicach spotkali się z pracownikami Urzędu Gminy Ręczno i Sekretarzem w Łękach Szlacheckich.
Należy podkreślić, że funkcjonariusze z Gorzkowic w ramach codziennej służby patrolowej, w trakcie spotkań z młodzieżą szkolną i w bezpośrednim kontakcie z interesantami na bieżąco informują społeczeństwo o nowej aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest aktywna od 14 wrzesnia 2016 roku..      

 

  • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa- Gorzkowice
  • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa- Gorzkowice
  • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa- Gorzkowice
Powrót na górę strony