Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze piotrkowskiej jednostki oddali osocze

3 grudnia 2020 roku funkcjonariusze piotrkowskiej jednostki stawili się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, aby podzielić się tym co najcenniejsze. Policyjni ozdrowieńcy doskonale wiedzą co znaczy zmierzyć się z chorobą i jak ważne jest zdrowie. Przypominają również o tym, że w tym trudnym czasie jaki jest stan pandemii należy również pamiętać o innych.

Starszy aspirant Robert Tatara oraz aspirant Andrzej Jesion pełnią służbę dyżurną w piotrkowskiej jednostce. Pod koniec października obaj pokonali koronawirusa. Policjanci niosący codziennie pomoc innym, wiedzieli że i tym razem muszą stanąć na wysokości zadania. 3 grudnia 2020 w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi oddali osocze, aby pomóc innym w walce z chorobą. Osocze ozdrowieńców zawiera przeciwciała, które blokują namnażanie się wirusa w organizmie pacjenta przechodzącego zakażenie. W ten sposób mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19. W takich przypadkach terapia osoczem może uratować komuś życie. Zachęcamy wszystkich ozdrowieńców do dzielenia się osoczem. Ten niezwykle cenny obecnie płyn może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia.

18 listopada 2020 roku osoczem podzielili się również piotrkowscy dzielnicowi, sierżant sztabowy Adam Kuśmierek oraz sierżant sztabowy Robert Białasiński którzy walkę z wirusem wygrali pod koniec października.

 

  • Starszy aspirant Robert Tatara oraz aspirant Andrzej Jesion w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi podczas oddawania osocza. Obaj siedzą na fotelach na sali pobrań.
  • Starszy aspirant Robert Tatara podczas oddawania osocza w sali pobrań Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.
  • Aspirant Andrzej Jesion podczas oddawania osocza w sali pobrań Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.
  • Aspirant Andrzej Jesion w umundurowaniu podczas służby
  • Starszy aspirant Robert Tatara podczas pełnienia służby