Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

W najbliższy weekend Dzień Wszystkich Świętych – będą zmiany w organizacji ruchu

Wkrótce 1 listopada Dzień Wszystkich Świętych, w tym czasie należy się spodziewać zwiększonego ruchu w rejonie cmentarzy jak i dalszych drogach. Dla upłynnienia ruchu nastąpią zmiany organizacji ruchu. Pamiętajmy też o przestrzeganiu obostrzeń sanitarnych. Policjanci apelują o szczególną rozwagę.

W związku ze Świętem Wszystkich Świętych już od piątku, 30.10.2020r., nastąpi zmiana organizacji ruchy w rejonach cmentarzy w Piotrkowie Trybunalskim. Ul. Cmentarna od ul. Wojska Polskiego do ul. Partyzantów oraz ul. Partyzantów od ul. Lelewela do ul. Spacerowej całkowicie zostaną wyłączone z ruchu. Zmiany również nastąpią na ul. Spacerowej od ul. Partyzantów do ul. Rolniczej oraz na ul. Lelewela od ul. Partyzantów do ul. Białej. To właśnie te ulice będą jednokierunkowe. Ruch odbywać się będzie w kierunku północnym, czyli w kierunku ul. Rolniczej. Zmiany również nastąpią na ul. Rolniczej od ul. Lelewela do ul. Spacerowej, gdzie będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania. W rejonie cmentarzy piotrkowscy funkcjonariusze wspólnie ze strażnikami miejskimi będą dbać o nasze bezpieczeństwo. Głównym zadaniem policjantów pełniących służbę w rejonie cmentarzy będzie zapewnienie płynności i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W związku z wcześniej zapadającym zmrokiem oraz z niesprzyjającymi warunkami meteorologicznymi apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz dostosowaniu prędkości do warunkach panujących na drogach. Osobom, które na groby bliskich postanawiają udać się pieszo przypominamy o elementach odblaskowych, bądź jaśniejszych elementach ubioru. Zwiększy to naszą widoczność dla innych uczestników ruchu, a tym samym nasze bezpieczeństwo. Policjanci będą reagować wszelkie naruszenia prawa. Pamiętajmy o zachowaniu dystansu społecznego. Obowiązkowo zakrywajmy usta i nos.


 

Policjanci apelują :

-pozostawiajmy samochody w miejscach gdzie nie zabraniają nam tego przepisy , nie powodujmy zagrożenia bezpieczeństwa, a także nie blokujmy ruchu innym,

-zwracajmy szczególną uwagę na pieszych,

-zadbajmy o własną widoczność

-pomagajmy sobie wzajemnie

-nie zostawiajmy w pojazdach przedmiotów wartościowych.

 

  • napis policja na mundurze funkcjonariusza