Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelne potrącenie pieszego na DK 91

Piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia 60-letniego pieszego, do którego doszło na DK-91 w miejscowości Karlin. 60-latek przechodził przez przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną prowadząc rower. Niestety, pieszy zginął na miejscu.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 5 października 2020 roku po godzinie 18.00 w miejscowości Karlin, 27-letni kierujący samochodem ciężarowym scania z naczepą jadąc w kierunku Łodzi drogą krajową 91 potrącił pieszego, który przechodził z rowerem przez przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. 60-letni pieszy poniósł śmierć na miejscu. Decyzją prokuratora ciało poszkodowanego zostało zabezpieczone w prosektorium. Kierowca tira był trzeźwy. Droga przez kilka godzin była zablokowana. Policja zorganizowała objazdy. Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca wypadku, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury.

Policjanci przypominają, że używanie elementów odblaskowych po zmroku - nawet, gdy nie jest wymagane przepisami - poprawia nasze bezpieczeństwo.

  • Miejsce wypadku na drodze krajowej numer 95, policjanci wykonują oględziny, widoczny parawan, radiowóz policyjny i wóz strażacki stojące na sygnałach
Powrót na górę strony