Informacje

Uwaga! Utrudnienia w ruchu w powiecie piotrkowskim

W najbliższą sobotę, 12 września przez teren powiatu piotrkowskiego będzie przebiegał 4 etap XXXI-go Miedzynarodowego Wyścigu Kolarskiego ,, Solidarności" i Olimpijczyków. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie jazdy do warunków panujących na danej trasie.

4 etap wyścigu odbędzie się 12 września 2020 rokuw godzinach 10:00-15:30, na trasie Kielce-Łódź. Wjazd kolarzy na teren powiatu piotrkowskiego nastąpi około 12:30.Trasa wyścigu kolarskiego na terenie powiatu piotrkowskiego będzie przebiegała w następujący sposób: drogą wojewódzką 472 na terenie gminy Ręczno, drogą krajową 12 na terenie gminy Sulejów, drogą powiatową przez teren gminy Wolbórz, drogą wojewódzką 716 na terenie gmin Moszczenica i Czarnocin.

Wyścig będzie odbywał się w warunkach ograniczonego ruchu drogowego. Na czas przejazdu peletonu kolarskiego przewidywane jest wstrzymanie ruchu. Ruch drogowy będzie wznowiony po około 10 minutach od przejazdu czołówki i peletonu głównego. Zawodnicy mający stratę do peletonu powyżej 10 minut będą poruszać się w warunkach normalnego ruchu.