Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Odpowiedzialnością i czujnością wykazało się dwoje piotrkowian, którzy ujęli pijanego kierowcę. Zatrzymany 45- latek miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, ponadto prowadził pojazd nie posiadając uprawnień.

1 sierpnia około godziny 12.00 dyżurny piotrkowskiej jednostki Policji  powiadomił podległe patrole, że w kierunku ulicy Sulejowskiej  porusza się samochód osobowy ford escort, którego kierowca najprawdopodobniej był nietrzeźwy. Funkcjonariusze dojeżdżając we wskazany rejon zauważyli karetkę pogotowia. W tym samym czasie przechodnie wskazali, że między blokami dwie osoby ujęły kierowca forda. Okazało się, że zakończył jazdę na ogrodzeniu.  Badanie wykonane przez policjantów potwierdziło, że 45- latek kierujący fordem ma w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Jak wynika z ustaleń stróżów prawa mężczyzna  jadąc ulicą Działkową zjechał na chodnik gdzie potrącił dwoje pieszych w wieku 78 i 82 lat a następnie nie zatrzymując się kontynuował jazdę w kierunku ulicy Sulejowskiej. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Poszkodowane osoby z licznymi obrażeniami ciała przewieziono do szpitala. Mundurowi ustalili, że 45- latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Po wytrzeźwieniu odpowie za swoje czyny. W tym przypadku należy podkreślić obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy. Postawa przypadkowych świadków najprawdopodobniej nie dopusciła do tragedii.

 

Tego samego dnia około godziny 7.30 policjanci z piotrkowskiej drogówki udali się na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze A-1 (388,8 km) w kierunku na Łódź. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że 61- letni kierujący samochodem renault master w trakcie omijania przeszkody znajdujących się na jezdni rowerów, które spadły z dachu jadącego przed nim pojazdu toyota yaris gwałtownie hamował, stracił panowanie nad autem i dachował. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał kierowca renault i jego trzy pasażerki w wieku 18 i 19 lat. Zarówno kierująca toyotą-  55- letnia mieszkanka województwa śląskiego jak i kierowca renault byli trzeźwi.
 

 

 

Powrót na górę strony