Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu na drogach

Policjanci odnotowali trzy wypadki drogowe, do których doszło na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. W jednym z nich nietrzeźwy rowerzysta potrącił dziecko.

29 lipca 2016 roku funkcjonariusze zatrzymali 40- letniego nietrzeźwego piotrkowianina, który przejeżdżając rowerem przez Rynek Trybunalski potrącił 4- letnia dziewczynkę. W wyniku zaistniałego zdarzenia dziecko doznało obrażeń ciała i zostało przewiezione do szpitala w Bełchatowie. 40- latek kierujący jednośladem był nietrzeźwy- miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie.
31 lipca około godziny 11.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili czynności na miejscu  zdarzenia drogowego, do którego doszło około godziny 11.00 na skrzyżowaniu ulic Kopernika i Śląskiej. Ze wstępnych informacji wynika, że 65- letni kierujący pojazdem dacia logan jadąc ulicą Kopernika w kierunku Sulejowskiej na skrzyżowaniu z ulicą Śląską  nie zatrzymał się przed znakiem „STOP” doprowadzając do zderzenia z kierującym samochodem mercedes benz, który zjeżdżał z ronda w ulicę śląską. W wyniku zdarzenia pojazd dacia dachował. Obrażeń ciała doznał kierowca mercedesa i jego pasażerka oraz dwoje dzieci w wieku 7 i 8 lat. Po udzielonej hospitalizacji zostali zwolnienie do domu. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.
1 lipca w godzinach nocnych, około 3.20 na ulicy Sulejowskiej doszło do kolejnego wypadku z udziałem pieszego uczestnika ruchu. Wówczas 19- letnia piotrkowianka z nieustalonych przyczyn wbiegła nagle na jezdnię w miejscu zabronionym wprost pod nadjeżdżający pojazd opel vivaro jadący w kierunku Radomia. W wyniku zdarzenia 19- latka doznał licznych ran głowy i pozostała w szpitalu. Kierowca opla był trzeźwy a stan trzeźwości pieszej będzie znany po przeprowadzonych badaniach krwi.
Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny zaistniałych zdarzeń drogowych.  

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drogach. Szczególnie w weekendy, kiedy jest wzmożony ruch. Kierujący pojazdami powinni dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych, które w ostatnim czasie są bardzo dynamiczne. Zmieniająca się aura, od spokojnej słonecznej pogody potrafi nagle zamienić się w deszcz a nawet ulewę i silny wiatr. Kierowco wykaż wówczas więcej wyobraźni, zdejmij nogę z gazu. Wszystko po to aby bezpiecznie dojechać do celu!   
 

Powrót na górę strony