Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki w mieszkaniu

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymali 33-latka, u którego w mieszkaniu znaleźli marihuanę, metamfetaminę i mephedron. Mężczyzna udzielał także środki narkotyczne innym osobom. Za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 12 lat więzienia, a za udzielanie zabronionych środków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o 3 miesięcznym areszcie tymczasowym dla podejrzanego.

9 maja 2019 roku policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, na podstawie wcześniejszych ustaleń, przeszukali jeden z domów na Osiedlu Wierzeje. Funkcjonariusze znaleźli środki, które poddane wstępnym testom wykazały właściwości typowe dla marihuany, metamfetaminy i mephedronu. W sumie kryminalni zabezpieczyli ponad 330 gramów suszu roślinnego oraz blisko 430 gramów białego proszku.

Właściciel zakazanych środków został zatrzymany w policyjnym areszcie. 33-letni piotrkowianin usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 12 lat więzienia, a za udzielanie zabronionych środków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa.

Powrót na górę strony