Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadki drogowe za minioną dobę

Podczas minionej doby na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim doszło do 4 wypadków drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło 22 czerwca około południa w Sulejowie na ulicy Taraszczyńskiej. 12-latka kierująca minicrossem najechała na studzienkę kanalizacyjną, w wyniku czego przewożona przez nią 13-letnia pasażerka spadła na jezdnię i doznała obrażeń ciała. 13-latka trafiła do szpitala w Łodzi.

Około godziny 14.35 na ulicy Aleje 3 Maja w Piotrkowie Trybunalskim 50-letni kierujący motocyklem honda nie zachował szczególnej ostrożności podczas wyprzedzania i doprowadził do zderzenia z  samochodem volkswagen golf, kierowanym przez 38-letnią kierującą wykonującą manewr skrętu. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał motocyklista, który trafił do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim.

Trzecie ze zdarzeń miało miejsce około godziny 16.20 w Rokszycach, gmina Wola Krzysztoporska. Z ustaleń policji wynika, że 48-letni mieszkaniec powiatu kierujący daewoo matiz nie udzielił pierwszeństwa przejazdu zmieniającej kierunek jazdy 11-letniej rowerzystce.  Niechroniona uczestniczka ruchu drogowego z ogólnymi potłuczeniami trafiła do bełchatowskiego szpitala. Uczestnicy tych trzech zdarzeń drogowych byli trzeźwi.

Niemal że w tym samym czasie w Poraju również w gminie Wola Krzysztoporska 47-letni kierujący motorowerem prawdopodobnie w wyniku nieprawidłowej obserwacji drogi, doprowadził do potracenia 68-letniej rowerzystki. W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała. Rowerzystka była trzeźwa. Kierujący motorowerem miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

Powrót na górę strony