Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

16 czerwca 2016 r. policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim prowadzili działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Są one ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym oraz rowerzystom.

Akcja „niechronieni” realizowana jest w okresie letnim i przez cały okres jesienno-zimowy. Policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowanie właściwych relacji kierujący – pieszy, a także zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników.
Stróże prawa podczas wczorajszych działań wylegitymowali 8 pieszych, z których na 7 wystawiono mandaty karne za przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych i nie stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Ponadto mundurowi ujawnili 30 wykroczeń w ruchu drogowym, w wyniku których nałożyli 25 mandatów karnych- 3 osoby zostały pouczone a na 2 sporządzono wnioski o ukaranie. Policjanci już zapowiadają kolejną akcję, którą przeprowadzą jeszcze w czerwcu.     
Stróże prawa zwracali uwagę na kierujących jednośladami jak i pieszych uczestników ruchu drogowego.
Policjanci przypominają, że w warunkach pogarszającej się widoczności bardzo dużą rolę odgrywa właściwe oświetlenie rowerów.
Jednoślad powinien posiadać: jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej z przodu, z tyłu - jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz jedno światło pozycyjne barwy czerwonej, które może być migające. W warunkach złej widoczności światła należy włączyć.
Bardzo ważne jest stosowanie elementów odblaskowych (zawieszki, opaski, kamizelki) przez pieszych co powoduje, że są oni o zmroku bardziej widoczni w światłach samochodu.
 

  • Niechronieni
Powrót na górę strony