Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek śmiertelny w gminie Rozprza i dwa wypadki drogowe na DK- 1

Pracowity dzień mieli wczoraj piotrkowscy policjanci, którzy zabezpieczali zdarzenia drogowe na terenie naszego miasta i powiatu. Funkcjonariusze wyjechali wczoraj do 3 wypadków drogowych, wśród których jeden śmiertelny. Ponadto policjanci odnotowali 14 kolizji drogowych i wyeliminowali z ruchu 47- letniego nietrzeźwego kierowcę opla astry, który miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

15 czerwca 2016 r. około godziny 10.20 na terenie gminy Rozprza pomiędzy miejscowościami Cekanów i Longinówka doszło do wypadku drogowego. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że  40- letni mężczyzna kierujący pojazdem opel omega z niewyjaśnionych przyczyn, na łuku drogi zjechał na pobocze po czym uderzył w przydrożne drzewo a następnie dachował. Poszkodowany mieszkaniec powiatu był reanimowany. Po długiej akcji prowadzonej przez ratowników medycznych 40- latek został przewieziony w stanie ciężkim do szpitala. Mimo wysiłków lekarzy mężczyzna zmarł. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładną przyczynę śmiertelnego zdarzenia.   

Kolejny wypadek miał miejsce godzinę później o 11.30 na „krajowej jedynce” na wysokości  miejscowości Wroników gm. Wola Krzysztoporska na 410,7 km. Wówczas 70- letni piotrkowianin kierujący pojazdem vw caddy jadąc drogą krajową nr 1 od strony Piotrkowa Trybunalskiego podczas wykonywania manewru zmiany pasa ruchu zajechał drogę kierującej samochodem osobowym renault talizman w wyniku czego kobieta wykonała manewr obronny skrętu w prawo uderzając w  vw caddy w wyniku czego utraciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w barierę ochronną za skrzyżowaniem. Po zderzeniu się pojazdów 70- letni kierujący vw nie zastosował się do znaku C-5, zajechał drogę kolejnemu kierowcy jadącemu samochodem mitsubishi autlander w wyniku czego ten również uderzył w barierę energochłonną. W wyniku zaistniałego wypadku obrażeń ciała doznał 70- letni piotrkowianin, który pozostał w szpitalu. Wszystkie osoby uczestniczące w zdarzeniu były trzeźwe.

Około godziny 18.00 również na DK1, na wysokości miejscowości Kargał Las, 399.8 doszło do kolejnego wypadku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 79- letni kierowca fiata punto jadąc w kierunku Katowic podczas manewru zawracania przejechał z prawego pasa na lewy nie udzielając pierwszeństwa przejazdu 47- letniemu kierującemu nissanem note. Dwie pasażerki nissana zostały przewiezione do szpitala. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.
 

  • Wypadek na DK 91
  • Wypadek na DK 91
  • wypadek na K-1
Powrót na górę strony