Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Piotrkowscy policjanci rozpoczynają służbę na wodach Zalewu Sulejowskiego

Służbę w Komisariacie Wodnym w Bronisławowie będzie pełniło czterech funkcjonariuszy. Policjanci w sezonie letnim tj. od 1 czerwca do 15 września 2016 roku będą pełnić służbę każdego dnia w godzinach 10.00- 18.00 a w razie potrzeby do godziny 22.00 (w zależności od pogody i natężenia wypoczywających).

Jednym z głównych zadań funkcjonariuszy pełniących służbę na wodach Zalewu Sulejowskiego jest dbanie o bezpieczeństwo osób zarówno pływających łódkami jak i kąpiących się. Funkcjonariusze będą również dbać o bezpieczeństwo i porządek prawny na terenach przywodnych.

Bezpieczny wypoczynek nad wodą:

-Wypoczywając nad wodą korzystajmy tylko z kąpielisk strzeżonych.
-Należy pamiętać by nie skakać do wody płytkiej oraz wody o niezbadanym dnie.
-Po długim leżeniu na słońcu nie zanurzajmy się gwałtownie w wodzie – róbmy to stopniowo, aby uniknąć wstrząsu termicznego.
-Pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody pod wpływem alkoholu. Alkohol zaburza ocenę własnych możliwości, skłania do brawury, osłabia organizm, dodaje odwagi, która zazwyczaj kończy się tragedią.
-Jeśli pod naszą opieką znajdują się dzieci, ani na chwilę nie spuszczajmy ich z oka. Małe dzieci nigdy nie powinny kąpać się same.
-Gdy idziemy do wody nie prośmy o popilnowanie rzeczy przygodnie poznanych osób – takie sytuacje często kończą się ich utratą.
-Jeśli korzystamy ze sprzętu wodnego, to upewnijmy się, że jest on sprawny, a przebywające na nim dzieci i osoby, które nie potrafią pływać są we właściwy sposób zabezpieczone i mają na sobie kapoki.