Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadki drogowe - podsumowanie weekendu

Miniony weekend zapisał się kilkoma poważnymi wypadkami drogowymi. Cztery to zdarzenia z udziałem kierujących jednośladami, z których jeden ze skutkiem śmiertelnym.

20 maja 2016 r. około godziny 10.15 w Piotrkowie Trybunalskim na ulicy Modrzewskiego kierujący samochodem osobowym citroen xsara picasso, 55- letni piotrkowianin potrącił małoletniego chłopca, który zza zaparkowanego samochodu wybiegł nagle na ulicę. 55- letni kierowca pojazdu odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy 5- latkowi. Kierowca citroena miał ponad promil alkoholu w organizmie.

20 maja godz. 13.40 w miejscowości Łęki Szlacheckie w powiecie piotrkowskim miał miejsce wypadek z udziałem pieszej. Jak wyjaśniają wstępnie policjanci 24- letni pijany kierujący samochodem osobowym opel astra (prawie 2 promile alkoholu w organizmie) podczas wykonywania manewru wyprzedzania forda transita, utracił panowanie nad pojazdem, wjechał na chodnik i potracił 8- letnia dziewczynkę. Kierowca opla nie udzielając pomocy małoletniej odjechał z miejsca zdarzenia. Uciekając stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. 8- latka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Bełchatowie.
20 maja godz. 16.45 zdarzenie drogowe na drodze K-74 gm. Aleksandrów. Wówczas 46- letnia kobieta kierująca samochodem renault megane jadąc od strony Opoczna przed oznakowanym skrzyżowaniem podjęła manewr wyprzedzania kolumny pojazdów doprowadzając do zderzenia ze skręcającym w lewo pojazdem mazda. 25- letni kierowca mazdy trafił do szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

21 maja około godz. 11.15 w miejscowości Majków Mały droga wojewódzka 012- 329,2 km gm. Grabica doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że77- letni mężczyzna kierujący motorowerem nie udzielił pierwszeństwa przejazdu na oznakowanym skrzyżowaniu, 34- letniemu kierującemu ciężarowym pojazdem scania z naczepą. Mimo podjętej przez ratowników medycznych akcji reanimacyjnej motorowerzysta zmarł. Kierowca ciężarowego auta był trzeźwy.

22 maja o godzinie 3.40  wypadek na drodze K-12 402,5 km także z udziałem rowerzysty. Policyjne ustalenia wskazują, ze 34- letni kierujący jednośladem jadąc prawym poboczem od Piotrkowa Trybunalskiego w kierunku Poniatowa został potrącony przez jadący w tym samym kierunku nieustalony pojazd. Kierowca nie zatrzymał się i nie udzielił pomocy niechronionemu uczestnikowi ruchu drogowego. 34- latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Bełchatowie.

22 maja godz. 10.45  w Biskupiej Woli gm. Czarnocin kolejny wypadek z udziałem motorowerzysty. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy 15- letni chłopak kierujący motorowerem jadąc w kierunku miejscowości Czarnocin podczas wykonywania manewru skrętu w lewo do posesji zderzył się z samochodem opel vectra. Kierujący pojazdem był trzeźwy.  15- latek w stanie ciężkim został przetransportowany helikopterem do Szpitala Matki Polki w Łodzi.  

22 maja około godziny 13.40 na drodze wojewódzkiej 012 między Piotrkowem Trybunalskim a Grabicą doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. Wówczas 19- letni mężczyzna kierujący motocyklem honda jadąc w kierunku miejscowości Grabica  najechał na tył pojazdu volkswagen polo. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał kierujący motocyklem i jego pasażerka. Kierowca jednośladu był trzeźwy, a kierujący volkswagenem miał w organizmie blisko promil alkoholu.   
Policjanci z Komendy miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny wszystkich zdarzeń drogowych.

Powrót na górę strony