Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek z udziałem rowerzysty

18 maja około godziny 15.30 w Piotrkowie Trybunalskim na ulicy Dąbrowskiego doszło do wypadku drogowego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 62- letni kierujący pojazdem renault megane scenic podczas skrętu w prawo na miejsce parkingowe, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu rowerem. 56- letni rowerzysta jechał na wprost w tym samym kierunku przy prawej krawędzi jezdni. Kierujący jednośladem trafił do szpitala gdzie po udzielonej pomocy ambulatoryjnej został zwolniony do domu. Uczestnicy wypadku drogowego byli trzeźwi. Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające dokładne okoliczności i przyczyny zaistniałego zdarzenia drogowego

Sezon rowerowy można uznać za rozpoczęty. Na wielu polskich drogach pojawili się fani jednośladów. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
Plusowe temperatury, sucha nawierzchnia i coraz dłuższy dzień to dla rowerzystów i motocyklistów wyraźna oznaka, że już czas na przesiadkę z samochodu na dwa kółka. Niestety, jak pokazują  wydarzenia, niektórych z nich ponosi wyobraźnia, a raczej jej brak.

Jak wynika z policyjnych obserwacji, wina za te zdarzenia leży po obu stronach uczestników ruchu drogowego – zarówno po stronie rowerzystów, motocyklistów, jak i kierujących samochodami. Różnica jednak polega na tym, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji tych pojazdów, to kierujący jednośladem mają najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjścia z tego bez obrażeń. Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.
Pamiętajmy!, że drogi publiczne to nie są tory wyścigowe! Pomyślmy zatem o innych kierowcach. Przestrzegajmy zasad ruchu drogowego.
Kierowco nie przekraczaj prędkości;
nie wymuszaj pierwszeństwa; wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców; zadbaj o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze.

 


   
  dalej »

Powrót na górę strony