Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek w gminie Rozprza

Piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmiertelnego zdarzenia drogowego, do którego doszło 7 listopada 2017 r. około godziny 16.15 na drodze między Sobakówkiem a Cieślinem w gminie Rozprza.

Uczestnikami zdarzenia drogowego była 44-letnia kierująca samochodem renault, rowerzystka oraz dzikie zwierzę – sarna.26 – latka poruszająca się jednośladem zmarła w wyniku poniesionych obrażeń. Kierująca samochodem osobowym była trzeźwa. Przyczyny zdarzenia wyjaśni sekcja zwłok kobiety, oraz opinia biegłego z dziedziny ruchu drogowego  

 

 

Kierowco uważaj – dzikie zwierzęta na drodze

Kierujący pojazdami dużą część tras pokonują nocą, a wówczas istnieje większe ryzyko, że na jezdnię niespodziewanie wyjdzie dzikie zwierzę. Niektóre z takich sytuacji mogą zakończyć się tragicznie.

Aura jesienno- zimowa sprzyja takim zdarzeniom.

Policjanci przypominają, jak zachować się gdy na drodze napotkamy dzikie zwierzę. Musimy zachować ostrożność. Możemy spróbować mignąć światłami i użyć sygnału dźwiękowego. Nie próbujmy jednak na siłę wyprzedzać zwierzęcia. Odczekajmy, aby „nieproszony gość” przemieścił się na drugą stronę lub oddalił się w głąb lasu. Nawet jeżeli zwierzę jest kilka metrów od jezdni, to zawsze istnieje ryzyko, że niespodziewanie wbiegnie pod koła.

W przypadku potrącenia, zawsze należy wezwać policję. Czasami także udaje się uratować zwierzę i dobrze, żeby zajęli się nim profesjonaliści. W takich przypadkach również należy zachować ostrożność i rozwagę.

Aby uniknąć nieprzyjemnego zderzenia, policjanci radzą, aby w godzinach wieczornych i nocnych w okolicach leśnych zachować szczególną ostrożność. Nie lekceważmy znaku drogowego (Znak A-18b Uwaga dzikie zwierzęta – ostrzega kierowcę, że ryzyko wtargnięcia dzikiego zwierzęcia na drogę jest większe niż w innych miejscach),  „Uwaga na dzikie zwierzęta”. Są one ustawiane w miejscach, gdzie to zagrożenie często występuje.

 

Powrót na górę strony