Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warszawa w historyczno-patriotycznej perspektywie

23 października 2017 r. został zrealizowany wyjazd patriotyczno-historyczny do Warszawy. Wyjątkowe miejsca, jak Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej 37 (dawny Areszt Śledczy Warszawa-Mokotów), Muzeum Katyńskie – Oddział Muzeum Wojska Polskiego i Biuro Historii i Tradycji Policji KGP stały się przestrzenią, w której zrealizowała się żywa lekcja historii. Uczestniczyli w niej uczniowie z XVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Łodzi, z Publicznego Gimnazjum nr 10 im. Rajmunda Hiacynta Rembielińskiego w Łodzi, z Zespołu Szkół nr 2 w Pabianicach im. Janusza Groszkowskiego, z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach oraz uczennice – laureatki konkursu „Granatowa historia Zbrodni Katyńskiej” z Zespołu Szkół w Dobroniu.

Przedsięwzięcie zorganizowało Stowarzyszenie „Rodzina Policyjna 1939 r.”  w Łodzi wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi i Związkiem Strzeleckim „Strzelec”

Na uwagę zasługuje fakt, że Muzeum przy Rakowieckiej 37 nie jest jeszcze dostępne dla ogółu zwiedzających. Uczestnicy wyjazdu mieli wyjątkową okazję doświadczyć atmosfery tego nieprzeciętnego miejsca. Ceremonialne otwarcie obiektu zostało przewidziane na rok 2019.

 

Powrót na górę strony