Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KIEROWCO UWAŻAJ! ZŁA AURA I ŚLISKA NAWIERZCHNIA !

Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich uczestników ruchu. Kierowcy bardzo często zapominają, że wraz ze zmianą aury powinni zmienić technikę prowadzenia pojazdu. W ciągu ostatniej doby teren piotrkowski nawiedził Orkan Ksawery. Huragan dokonał największych zniszczeń na terenie gminy Wola Krzysztoporska, Gorzkowice, Rozprza i Czarnocin. Silnie wiało i lał deszcz ale na szczęście nie ma ofiar wśród ludzi.

Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek podczas jazdy.
Panująca obecnie jesienna aura sprawia, że warunki na drodze są bardzo zmienne i zdradliwe. Wielu kierowcom wydaje się, że jezdnie są czarne. Tymczasem mogą być już przymrożone, a w związku z tym śliskie. W takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, leżącymi na drogach liśćmi, wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Niekorzystną aurę synoptycy zapowiadają również na kolejne dni.
O tej porze roku wzrasta liczba wypadków z udziałem zwierzyny leśnej. Powinniśmy uważać o świcie i o zmierzchu. Najwięcej na drogach ginie zwierzyny drobnej. Związane jest to przede wszystkim z jej częstszymi migracjami w ciągu doby, ale w dużej mierze odpowiedzialni za te wypadki są nieostrożni kierowcy. Kierowco bądź ostrożny, przewiduj!

 

Powrót na górę strony