Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadki - podsumowanie weekendu

Od piątku do dnia dzisiejszego na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim doszło do czterech zdarzeń drogowych:

13 maja 2016 roku około godziny 23.00 w Żuchowice – Kolonia, gmina Gorzkowice, 51-letnia kierująca osobowym audi utraciła panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała kierująca oraz 68-letni pasażer pojazdu. Mieszkanka powiatu piotrkowskiego była trzeźwa.

14 maja około 17.25 w Zamościu 24-letni kierujący motocyklem kawasaki, z powodu niedostosowania prędkości do warunków ruchu utracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Kierowca jednośladu z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim. 24-latek był trzeźwy.

15 maja około godziny 9.35 w Ignacowie, gmina Rozprza także doszło do wypadku drogowego z udziałem kierowcy jednośladu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 23-letni kierujący motorowerem Samico z niewyjaśnionych przyczyn utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w ogrodzenie posesji. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do piotrkowskiego szpitala. Stan trzeźwości 23-latka będzie znany po przeprowadzonych badaniach krwi.

 

16 maja 2016 roku około godziny 5.45 na 329 kilometrze drogi S8 w kierunku Katowic, na wysokości Rakowa, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 40-letni obywatel Rosji, kierujący samochodem ciężarowym iveco w wyniku nieprawidłowej obserwacji drogi i niezachowania bezpiecznej odległości najechał na tył samochodu citroen jumper, którym kierował 37-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, a ten następnie w pojazd poprzedzający mercedes z przyczepą - laweta, kierowany przez 62 - letniego obywatela Litwy. Pod wpływem uderzenia bus uderzył w bariery energochłonne i przewrócił się na bok.W wyniku tego zdarzenia 7 osób podróżujących busem zostało rannych i trafiło do szpitali na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. Trzech mężczyzn w wieku - dwóch 57 lat i 25-latek zostali hospitalizowani. Czterem mężczyznom, w tym kierowcy busa, udzielono pomocy ambulatoryjnej (wiek dwóch 24-latków, 35 i 37 lat).  Kierowcy biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi. Droga w tym miejscu była zablokowana przez około 4 godziny.

  • policjant ruchu drogowego wykonuje oględziny miejsca wypadku
  • policjant wykonuje oględziny rozbitego samochodu
Powrót na górę strony