Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadki na terenie podległym KMP w Piotrkowie Trybunalskim

12 maja 2016 roku około godziny 18.20 na ulicy Zamkowej w miejscowości Niechcice doszło do wypadku drogowego. Wstępne ustalenia wskazują, że w wyniku nieprawidłowej obserwacji drogi, tuż przed jadącą rowerem 38- letnią kobietę, wtargnął pieszy. Wezwani na miejsce zdarzenia policjanci z piotrkowskiej drogówki ustali, że 57- letni sprawca był pijany. Wykonane badanie stanu trzeźwości wykazało, że pieszy miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. W wyniku zaistniałej sytuacji kierująca jednośladem przewróciła się na jezdnię. Poszkodowana kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Kolejne dwa wypadki policjanci odnotowali 13 maja 2016 roku. Piątek okazał się dla uczestników zdarzeń drogowych feralnym dniem.
Około godziny 5.30 w miejscowości Komorniki gm. Wolbórz 25- letni mieszkaniec województwa mazowieckiego kierujący pojazdem renault premium z naczepą krone, przejeżdżając przez miejscowość Komorniki od strony miejscowości Zawady, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu na oznakowanym skrzyżowaniu doprowadzając do zderzenia z tomaszowianinem kierującym samochodem renault 19.
Tego samego dnia około godziny 8.10 na ulicy Wojska Polskiego w Piotrkowie Trybunalskim doszło do kolejnego wypadku. Tym razem 26- letnia kobieta na skutek niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, najechała na tył fiata panda, który z kolei przemieścił się do przodu i uderzył w tył volkswagena transportera. 34- letnia kobieta kierująca fiatem został przewieziona do szpitala . Wszyscy uczestnicy wypadków drogowych byli trzeźwi.

  
ROWERZYSTO!  Zwolennicy podróży na dwóch kółkach muszą pamiętać, że korzystanie z jednośladu oprócz niewątpliwej przyjemności, obciążone jest balastem przepisów, do których rowerzyści powinni się stosować.
Zasady bezpiecznej jazdy na rowerze:
1. Używaj sprawnego i w pełni wyposażonego roweru,
2. W czasie jazdy używaj kasku,
3. Dokładnie rozejrzyj się zanim ruszysz,
4. W miarę możliwości korzystaj z drogi dla rowerów,
5. Przestrzegaj przepisów drogowych, obowiązują one także rowerzystów,
6. Przed skrzyżowaniami, wyjazdami z podwórek i bocznych ulic trzymaj zawsze dłoń na hamulcu,
7. Nie wymuszaj pierwszeństwa przejazdu,
8. Sygnalizuj odpowiednio wcześnie wszystkie skręty,
9. Nigdy nie ścinaj zakrętów,
10. W czasie jazdy zawsze uważaj!
   

 

Powrót na górę strony