Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Dni Bezpieczeństwa" z piotrkowską policją

Zabawy, pokazy, prelekcje oraz prezentacja sprzętu – to i wiele innych atrakcji czekało na uczniów Szkoły Podstawowej w Gomulinie podczas „Dni Bezpieczeństwa”.

Spotkanie zorganizowane przez Szkołę Podstawową w Gomulinie przy współpracy z Policją, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, Żandarmerią Wojskową oraz ratownikami medycznymi cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów wszystkich klas. „Dni Bezpieczeństwa” rozpoczęły się od działań najmłodszych uczniów, którzy wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego zorganizowali akcję „Jabłko – cytryna”. To właśnie dzieci nagradzały i karały kierowców, którzy poruszali się po drodze oraz popełniali drobne wykroczenia w ruchu drogowym. Nie z mniejszym zainteresowaniem dzieci wysłuchały prelekcji i uczestniczyły w rozmowie z policjantką. Uczniowie najmłodszych klas przypominali sobie jak bezpiecznie pokonywać drogę do i ze szkoły, jak zachować się w kontakcie z agresywnym zwierzęciem. Starsi uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o zagrożeniach związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych. Policjanci przybliżyli uczestnikom spotkania czym jest służba w Policji, zachęcając jednocześnie do wstąpienia w przyszłości w szeregi mundurowej formacji.

Pokaz sprzętu wykorzystywanego w służbie  był  także dużą atrakcją dla uczniów. Na zakończenie spotkania każdy otrzymał kartę z odciskami swoich linii papilarnych.

Tego typu spotkania są dobrą okazją do przybliżenia dzieciom i młodzieży jak ważne jest bezpieczeństwo i z jakimi zagrożeniami możemy się spotkać na co dzień.  

Powrót na górę strony