Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zderzyły się trzy pojazdy

Do wypadku doszło 29 sierpnia 2017 roku około godziny 15.15 na skrzyżowaniu ulicy Moryca z ulicą Krakowskie Przedmieście.

Z ustaleń policjantów wynika, że 27- letni mężczyzna jadący samochodem audi A4 w kierunku Piotrkowa trybunalskiego podczas wykonywania manewru skrętu w lewo w ulicę Moryca wjechał na przeciwległy pas ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi peugeot jadącemu w kierunku Rozprzy, który z kolei uderzył w stojące na ulicy Moryca osobowe renault laguna. Na skutek doznanych obrażeń ciała 66- letni kierowca renault pozostał w szpitalu. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.  

KIEROWCO PAMIETAJ !
Wjeżdżając na skrzyżowanie kierujący pojazdem musi mieć świadomość jakie zasady pierwszeństwa na nim obowiązują, dlatego też zbliżając się do skrzyżowania powinien zwracać szczególną uwagę na znaki regulujące pierwszeństwo przejazdu (ważną informacją jest również ich brak), na nadawane sygnały świetlne lub przez osoby uprawnione do kierowania ruchem drogowym.

Na skrzyżowaniu zastosowanie mają, według kolejności:

  • sygnały dawane przez osoby uprawnione do kierowania ruchem drogowym,
  • sygnały świetlne,
  • znaki regulujące pierwszeństwo przejazdu,
  • ustawowe normy regulujące pierwszeństwo.

Kierujący pojazdem jest zobowiązany do ustąpienia pierwszeństwa przejazdu pojazdom nadjeżdżającym z prawej strony.
Kierujący pojazdem, dojeżdżając do skrzyżowania, na którym zamierza skręcić w lewo, musi ustąpić pierwszeństwa pojazdom jadącym w przeciwnym kierunku, na wprost lub skręcającym w prawo.
Kierujący pojazdem dojeżdżając do skrzyżowania, zobowiązany jest zawsze ustępować pierwszeństwa przejazdu pojazdowi szynowemu, bez względu na to, z której strony on nadjeżdża.

Powrót na górę strony