Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Apel do studentów

Apel Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Piotrkowie Trybunalskim i Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim skierowany do studentów uczestniczących w Juvenaliach.

Młodzi Przyjaciele!

Juvenalia to najpopularniejsze święto studenckie, czas zabawy i humoru po wyczerpujących dniach nauki. Zachęcamy Was, by ten czas spędzić bezpiecznie i zdrowo.

Prosimy nie sięgajcie po używki, które rzekomo miałaby uświetnić Waszą zabawę. Nie dajcie się namówić na ryzykowne zachowania. Najważniejszy jest zdrowy rozsądek i czujność we wszystkim co będziecie robić.

Wszystkie używki są substancjami psychoaktywnymi, działają na układ nerwowy i powodują błędne postrzeganie rzeczywistości, wahania nastroju, zaburzenia świadomości oraz niekontrolowane zachowania.

Dopalacze tzw. nowe narkotyki są bardzo niebezpieczne. Nawet jednokrotne użycie może doprowadzić do nieodwracalnych skutków zdrowotnych a nawet śmierci. Dopalacze charakteryzują się wysoką toksycznością nawet w mikroskopijnych dawkach, a połączone z alkoholem stwarzają dodatkowe niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia.

Prowadzenie pojazdów po narkotykach, dopalaczach czy alkoholu to śmiertelna pułapka, stwarza zagrożenie dla wszystkich osób na drodze.

Niech to będą „Juvenalia bez używek”, ale pełne radości i dobrej formy – tego Wam życzymy.

Powrót na górę strony