Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie majowego weekendu

Nad bezpieczeństwem na drodze czuwało 85 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Od piątku 27 kwietnia 2016 roku do wtorku 3 maja na drogach naszego miasta i powiatu doszło do 3 wypadków drogowych, w których rannych zostało 5 osób. Policjanci zatrzymali 8 kierujących po alkoholu.

 O dwóch wypadkach  informowaliśmy wcześniej a ostatni z nich miał miejsce wczoraj około godziny 16.10 w miejscowości Parzniewice gm. Wola Krzysztoporska. Wówczas 20- letni mężczyzna kierujący samochodem opel signum jadąc od miejscowości Laski w kierunku Pawłowa najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwnego kierunku samochód citroen. W wyniku zdarzenia  poszkodowane zostały dwie osoby- 69- letni kierowca citroena i jego 51- letnia pasażerka. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.
Funkcjonariusze podczas majowego weekendu wyjechali do 32 kolizji, wylegitymowali 144 kierujących pojazdami. Łącznie nałożyli 106 mandatów na kierujących pojazdami, 19 na pieszych uczestników ruchu drogowego i jeden dla pasażera. Policjanci wystawili 42 mandaty za przekroczenie prędkości, 18 za niezapięte pasy bezpieczeństwa i 5 za nieprawidłowe wyprzedzanie oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i kilkanaście za inne wykroczenia.

Powrót na górę strony