Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci posumowali długi weekend sierpniowy

Policjanci z Komendy Miejskiej policji w Piotrkowie Trybunalskim podsumowali działania pod nazwą „Sierpniowy Weekend 2017”. Tegoroczna akcja trwała 5 dni, od 11 do 15 sierpnia. W tym czasie na drogi powiatu piotrkowskiego wyjechało więcej policjantów z ruchu drogowego. Podczas trwającej akcji doszło do 5 wypadków drogowych, w których zostało rannych 8 osób. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 6 nietrzeźwych kierujących. Ponadto w czasie minionego weekendu funkcjonariusze wyjechali do 35 kolizji drogowych.

Policjanci podczas prowadzonych kontroli drogowych szczególną uwagę zwracali na prędkość pojazdów i trzeźwość kierujących. Mundurowi zadbali też o bezpieczeństwo pasażerów: sprawdzali czy podróżują w pasach bezpieczeństwa, a ci najmłodsi w fotelikach.   

W dwóch zdarzeniach drogowych doszło do potrącenia rowerzystów.
14 sierpnia około godziny 14.40 w Piotrkowie Trybunalskim 60- letni kierujący busem mercedes sprinter jadąc ulicą Słowackiego od ulicy Sienkiewicza podczas wykonywania manewru skrętu w prawo  nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście wjeżdżającemu na przejście dla pieszych. Rowerzysta poruszał się chodnikiem w kierunku ulicy POW. W wyniku zdarzenia 13- letni piotrkowianin doznał ogólnych obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala.
Kolejne potrącenie rowerzysty miało miejsce 15 sierpnia około godziny 20.20 również na terenie naszego miasta. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 32- letni mężczyzna kierujący jednośladem jadąc nieprawidłową stroną ulicy Jasnej od ulicy Fabianiego w kierunku Wojska Polskiego uderzył w innego rowerzystę. Obydwaj niechronieni uczestnicy ruchu zostali przewiezieni do szpitala.
14 sierpnia około godziny 15.40 doszło do poważnego zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 12 tuż za miejscowością Poniatów na 403,9 km. Wówczas kierujący pojazdem ciężarowym z naczepą jadąc w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami najechał na tył samochodu mitsubishi, który w wyniku uderzenia przemieścił się i uderzył w jadący przed nim pojazd ford fokus. 62- letnia kobieta kierująca samochodem mitsubishi i czterej pasażerowie w tym troje dzieci zostali przewiezieni do szpitala.  
Wszyscy uczestnicy opisanych zdarzeń drogowych byli trzeźwi.    

Mimo, iż sezon wakacyjny sprzyja rozluźnieniu,  pogoda nas nie rozpieszcza. Gwałtowne burze, upały i silny wiatr łamiący drzewa zdecydowanie nie sprzyjają podróżowaniu. Ostrzeżenia meteorologów jasno wskazują, że jeśli nie musimy, to nie powinniśmy wychodzić z domów. Kierując samochodem należy uwzględnić porywy bocznego wiatru, znaczne opady deszczu zalewające szybę czołową oraz głębokie kałuże. Przypominamy, iż kałuże zawsze należy pokonywać z małą prędkością, aby umożliwić odprowadzenie wody spod opon. W przeciwnym wypadku powstanie tzw. klin wodny a nasz pojazd straci sterowność. Nie należy lekceważyć przeszkód na drodze, które mogą nagle pojawić się przed samochodem.Województwo łódzkie to wyjątkowy obszar na mapie Polski. Przebiegają przez nie i krzyżują się główne szlaki komunikacyjne prowadzące we wszystkie rejony kraju. Przejeżdżający przez nasze województwo w ciągu długiego weekendu muszą spodziewać się wzmożonego ruchu. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność.

 

 

Powrót na górę strony