Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa sierpniowy długi weekend

„Sierpniowy Weekend 2017” w tym roku potrwa 5 dni, od 11 do 15 sierpnia. W tym czasie drogi województwa łódzkiego patroluje więcej funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Policjanci kontrolują główne szlaki komunikacyjne regionu, trasy wylotowe z miast, jak również inne uczęszczane drogi. Podczas kontroli funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na prędkość pojazdów, trzeźwość kierujących oraz bezpieczeństwo pasażerów: zapinanie pasów i przewożenie dzieci w fotelikach.

Mimo, iż sezon wakacyjny sprzyja rozluźnieniu,  pogoda nas nie rozpieszcza. Gwałtowne burze, upały i silny wiatr łamiący drzewa zdecydowanie nie sprzyjają podróżowaniu. Ostrzeżenia meteorologów jasno wskazują, że jeśli nie musimy, to nie powinniśmy wychodzić z domów. Kierując samochodem należy uwzględnić porywy bocznego wiatru, znaczne opady deszczu zalewające szybę czołową oraz głębokie kałuże. Przypominamy, iż kałuże zawsze należy pokonywać z małą prędkością, aby umożliwić odprowadzenie wody spod opon. W przeciwnym wypadku powstanie tzw. klin wodny a nasz pojazd straci sterowność. Nie należy lekceważyć przeszkód na drodze, które mogą nagle pojawić się przed samochodem.

Podczas trzech dni działań, 11-13 sierpnia, w województwie łódzkim doszło do 41 wypadków drogowych, w których 58 osób odniosło obrażenia. Ofiar śmiertelnych nie było. Policjanci zatrzymali 76 nietrzeźwych kierujących.  

W ubiegłym roku sierpniowe działania trwały 4 dni. W tym czasie w województwie łódzkim doszło do 41 wypadków, w których śmierć poniosły 2 osoby, a 56 zostało rannych. Policjanci ujawnili 103 nietrzeźwych kierujących.

 

Powrót na górę strony