Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Majowy weekend- wypadki drogowe

Pierwsze trzy dni majowego weekendu to dwa wypadki drogowe.

Pierwsze zdarzenie drogowe miało miejsce 29 kwietnia 2016 roku około godziny 17.00 na 408,3 km drogi DK1 w kierunku na Katowice na wysokości miejscowości Jeżów. 42- letnia kierująca samochodem osobowym peugeot 2016 nie zachowała bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami w wyniku czego wykonując manewr ominięcia stojącego przed nią pojazdu volkswagen lupo uderzyła w jego tylny lewy bok. W wyniku zaistniałej sytuacji 42- latka i jej 56- letnia pasażerka trafiły do szpitala.

30 kwietnia około godziny 13.50 na krajowej „12” w miejscowości Poniatów 405,2 km doszło do drugiego wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że 28- letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego kierujący pojazdem seat ibiza jadąc drogą K12 w kierunku Sulejowa w wyniku nieprawidłowej obserwacji drogi i niezachowania bezpiecznej odległości za poprzedzającym pojazdem najechał na tył samochodu jeep compass, którym kierował 39- letni mieszkaniec województwa kujawsko- pomorskiego. W tym zdarzeniu obrażeń ciała doznała pasażerka seata. Uczestnicy obydwu zdarzeń drogowych byli trzeźwi. Policjanci z grupy wypadkowej wyjaśniają okoliczności zaistniałych zdarzeń drogowych.

Kierowco do samochodu wsiadaj wypoczęty i skoncentrowany!!
Zmienna pogoda często bywa przyczyną złego samopoczucia i ogólnego zmęczenia organizmu co niekorzystnie wpływa na dobrą formę kierowców, którzy często jeżdżą rozkojarzeni, a ich reakcje są opóźnione. Skutkami mogą być kolizje, stłuczki, a nawet poważne wypadki drogowe.
Policja apeluje, aby kierujący pojazdami zwracali szczególną uwagę na zasadę ograniczonego zaufania, ponieważ podczas niekorzystnych warunków, kierowca drugiego samochodu może zostać oślepiony przez słońce, czego skutkiem często jest zły manewr lub kolizja drogowa.
Przed wyjechaniem w trasę, dobrze jest przewietrzyć wnętrze samochodu przez kilka minut, szczególnie, gdy czeka nas długa jazda. Warto także zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne z odpowiednimi filtrami, które ułatwią nam widoczność i zapobiegną oślepieniu słońcem.

Powrót na górę strony