Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje także w powiecie

W minionym tygodniu dzielnicowi z Wolborza i Grabicy spotkali się z młodzieżą i małymi dziećmi aby przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji. Tematem przewodnim spotkań były przygotowane przez policjantów prelekcje pod hasłem „ Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Jest to projekt objęty honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

Podczas spotkania, które miało miejsce w Centrum Kultury im. Modrzewskiego w Wolborzu mundurowi dużo czasu poświecili tematyce związanej z zagrożeniami, które mogą zaistnieć podczas wakacyjnego wypoczynku. Podjęto temat bezpiecznego spędzania czasu nad wodą, wycieczek rodzinnych czy też wędrówek leśnych. Mundurowi przypomnieli zebranym gościom aby wolny czas spędzać w obecności opiekunów. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom jak należy zachować się w przypadku gdy zostaniemy zaczepieni przez obcą osobę.
Kolejnym ważnym zagadnieniem był apel dotyczący zagrożeń w siec, czyli cyberprzestępczość.
Wykorzystując obecność opiekunów i rodziców policjanci przekazali informacje dotyczące działań jakie należy podjąć w przypadku gdy dojdzie do zaginięcia dziecka i zachęcali do ściągnięcia aplikacji
,, Moja komenda '', która umożliwia szybkie i łatwe ustalenia najbliższej jednostki policji oraz  skontaktowanie się z służbami w sytuacjach kryzysowych.

Z kolei  dzielnicowi z Grabicy dotarli do Przedszkola Samorządowego w Woli Krzysztoporskiej gdzie rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznych wakacji i różnych form spędzania wypoczynku. Słowa skierowane do najmłodszych odbiorców dotyczyły bezpiecznego poruszania się po drogach. Funkcjonariusze zwrócili także uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności na terenie gospodarstw rolnych. Zaapelowali do rodziców i opiekunów o zachowanie należytej ostrożności podczas wykonywania prac polowych czy też przy obsłudze maszyn rolniczych, szczególnie kiedy w pobliżu znajdują się dzieci. 

 

 

 

Powrót na górę strony