Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie daj się oszukać!!

Policjanci ostrzegają przed oszustami. 25 kwietnia 2016 roku dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim przyjął zgłoszenie od kilku osób, których nieznani sprawcy usiłowali oszukać działając na terenie naszego miasta metodą na tzw. policjanta. W każdym przypadku chodziło o przekazanie pieniędzy. Niestety jeden z piotrkowian- starszy mężczyzna nie przypuszczając, że może paść ofiarą przestępców stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych. Z informacji wynika, że sprawcy w trakcie rozmowy telefonicznej z pokrzywdzonym podawali się za funkcjonariuszy przekonując, że starszy pan bierze udział w policyjnej akcji. Leciwy piotrkowianin nie zachował czujności tracąc w ten sposób oszczędności swojego życia. Był przekonany, że ma do czynienia z funkcjonariuszami. Inne osoby były bardziej ostrożne nie dając się wciągnąć w rozmowę.
Policjanci proszą o ostrożność w podobnych przypadkach. Kiedy mamy nawet najmniejsze podejrzenie, że możemy być ofiarami oszustwa poinformujmy natychmiast policję! Pamiętajmy, że im szybciej zadziałamy tym mniejsze jest prawdopodobieństwo, że staniemy się ofiarą przestępców.  
Pamiętajmy prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Nie reagujmy pochopnie na hasło gdy usłyszymy w słuchawce głos „wnuczek, syn, brat potrzebują pomocy”. Sprawdźmy czy jest to prawdziwy krewny i w takim przypadku natychmiast skontaktujmy się z członkami rodziny i policją!!!

Powrót na górę strony