Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowe w patrolu rowerowym- odwiedziły gimnazjalistów

Wakacje tuż, tuż! Jak spędzić je bezpiecznie, czego unikać i do jakich porad się zastosować ?

13 czerwca 2017 r. porad udzielały dzielnicowe na spotkaniu z grupą uczniów Gimnazjum numer 5 w Piotrkowie Trybunalskim.
Aby promować bezpieczeństwo dzielnicowe z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim  przygotowały prelekcję, która miała zwrócić uwagę młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem. Podczas spotkania z uczniami klas I – III dzielnicowe przypomniały o podstawowych zasadach obowiązujących podczas letniego wypoczynku nad wodą, jazdy na rowerze i górskich wycieczek. Policjantki apelowały też aby każdy pieszy, również ten przemieszczający się w terenie zabudowanym wyposażony był w element odblaskowy. O zmroku z takim elementem niechroniony uczestnik ruchu drogowego widziany jest nawet z odległości 150 metrów, natomiast bez odblasku zaledwie z 30- 40 m. Funkcjonariuszki przypomniały, że każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

Z dzisiejszego spotkania, które odbyło się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” gimnazjaliści na pewno wyszli z większą świadomością, że powinni być w życiu bardzo rozważni, bowiem od tego zależeć może ich przyszłość.

 

   

Powrót na górę strony