Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

XXXIX Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

22 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sulejowie odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Trzyosobowe drużyny rozwiązywały test wiedzy teoretycznej, przemierzały tor sprawnościowy i Miasteczko Ruchu Drogowego. Bardzo ważnym punktem turnieju było wykazanie się wiedza z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wzorem lat ubiegłych uczniowie mieli wykazać się jak najlepszą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego. Pod czujnym okiem policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim uczniowie rozwiązywali testy z wiedzy na temat przepisów drogowych, następnie pokonywali tor przeszkód oraz prezentowali sprawną jazdę po miasteczku ruchu drogowego. Bardzo ważnym punktem turnieju był przewidziany test sprawdzający ich umiejętności z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wiedza uczestników z tego zakresu była imponująca. W turnieju zmagało się 10 szkół podstawowych i 12 szkół gimnazjalnych w trzyosobowych drużynach.
Najlepszymi drużynami w kategorii szkół podstawowych okazały się

I miejsce- Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Sulejowie
II miejsce- Szkoła Podstawowa nr 13 w Piotrkowie Trybunalskim
III miejsce- Szkoła Podstawowa im. Frycz Modrzewskiego w Trzepnicy
a w kategorii gimnazjów zwyciężyli uczniowie: 
I miejsce Gimnazjum w Szydłowie
II miejsce Gimnazjum w Sulejowie
III miejsce Gimnazjum Publiczne w Wolborzu
Nagrody dla najlepszych szkół ufundowali Urząd Miasta i WORD w Piotrkowie Trybunalskim. Laureaci wezmą udział w turnieju na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się w maju 2016 roku w Łodzi. 

  • radiowozy na terenie miasteczka ruchu drogowego
  • młodzież bioraca udział w turnieju wraz z policjantami
  • młodzież wypełniajaca testy podczas turnieju
Powrót na górę strony