Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakręceni bezpieczeństwem policjanci, uczniowie i nauczyciele- po prostu wszyscy!

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Grabicy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i młodzieży szkolnej oraz ich opiekunom przygotowali w minionym tygodniu cykl pogadanek związanych z bezpieczeństwem na drodze i miejscami letniego wypoczynku.

Uczniowie klas „0 – IV” w Woli Kamockiej i Bogdanowie ze skupieniem i uwagą wysłuchali policyjnych prelekcji. Ponieważ zbliżają się wakacje mundurowi dużo czasu poświęcili bezpieczeństwu dzieci jako niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Przypomnieli podstawowe znaki drogowe i obowiązujące przepisy w ruchu drogowym. Nie zapomniano również o najmłodszych, którzy niejednokrotnie będą korzystać z wypoczynku nad wodą. Policjanci przypomnieli dzieciom o zasadach związanych z bezpieczeństwem podczas kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych. Dużą uwagę poświęcono na prawidłowe zachowania podczas zabaw w wodzie i w pobliżu akwenów zwracając przy tym uwagę na konieczność obecności osób dorosłych. Stróże prawa zadbali też o tych, którzy większość wolnego czasu spędzą na przejażdżkach rowerowych. Wspólnie z nauczycielami policjanci przeprowadzili w Szkole Podstawowej w Woli Kamockiej i Bogdanowie egzamin na kartę rowerową. Po pozytywnym zakończeniu części teoretycznej i praktycznej uczniom wręczono na pamiątkę zeszyty szkolne, bloki rysunkowe i maskotki pancerników.
W ramach trwającej akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo” o uczniów zadbali wójt gminy Grabica Krzysztof Kuliński i wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, którzy przekazali szkołom podstawowym i gimnazjalnym 60 gier planszowych „Twój dzielnicowy”. Rewelacyjna gra, dzięki której dziecko nauczy się wielu ważnych zasad na temat bezpieczeństwa. Tu każdy pozna zawód Policjanta Dzielnicowego i przeniesie się do świata niezwykłej przygody. Dziecko poprzez zabawę utrwali sobie numery alarmowe poszczególnych służb ratunkowych.

Gry planszowe dzielnicowi wykorzystają podczas organizowanych quizów i konkursów z wiedzy o bezpieczeństwie.     

Powrót na górę strony