Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prawie 200 dzieci świętowało Dzień Dziecka wspólnie z policjantami

Niech Wam chmurki latają i słoneczko świeci. Ten wyjątkowy dzień jest dla Was wszystkich- kochane dzieci. Były więc słowa powitania i wiele ciekawych atrakcji.

1 czerwca- funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim zaprezentowali sprzęt wykorzystywany w służbie, przygotowali liczne konkursy, które oczywiście dotyczyły bezpieczeństwa. Była też pięknie poprowadzona prelekcja i film ze SpongeBobem. Główny bohater kreskówki pokazuje jak należy zachować się podczas jazdy rowerem, w jakich miejscach przechodzić przez jezdnię czy w jaki sposób bezpiecznie podróżować samochodem. To wyjątkowy film dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego.
Dzieciaki obejrzały pokaz chwytów obezwładniających. Dużym zainteresowaniem cieszył się też policyjny motocykl i policyjny radiowóz. Maluchy mogły też zwiedzić samochód – więźniarkę, którym konwojowani są zatrzymani. Oczywiście wszystko działo się pod czujnym okiem stróżów prawa. Mali goście otrzymali wiele atrakcyjnych nagród. Laureaci konkursów zdobyli gry planszowe, piłki i materace do pływania, które ufundował Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim.    

Powrót na górę strony