Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Porozumienie na służby ponadnormatywne na wodzie i terenach przywodnych

31 maja 2017 roku o godzinie 9.00 w Bronisławowie zostało podpisane porozumienie dotyczące patroli ponadnormatywnych.

W spotkaniu uczestniczyli: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Dariusz Walichnowski, Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim insp. Dariusz Partyka, Starosta Powiatu Piotrkowskiego Stanisław Cubała, Wicestarosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak oraz  Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski.

 W ramach zawartego porozumienia między Komendą Miejską Policji w Piotrkowie Trybunalskim, Starostwem Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim i władzami miasta Wolbórz i Sulejów, przewidziane są służby piotrkowskich funkcjonariuszy na wodach i terenach przywodnych Zalewu Sulejowskiego. Służby pełnione będą zarówno na zbiorniku wodnym- przez wyspecjalizowanych w tym zakresie policjantów, jak i na terenie wokół zalewu. Na terenach przyległych, przez cały okres letni, funkcjonariusze będą pełnili służby w patrolach pieszych, zmotoryzowanych i rowerowych. Dzięki funduszom przekazanym przez samorząd w okresie od 1 czerwca do 15 września 2017 roku, stróże prawa będą czuwali nad bezpieczeństwem wypoczywających nad wodą. Będą docierali do tych, którzy potrzebują ich pomocy na wodzie i na lądzie.

Dzisiejsze spotkanie było także doskonałą okazją do podziękowań za pełną zaangażowania pracę dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu piotrkowskiego dla podinp. Bogdana Ociepy, który objął stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pajęcznie. Gratulacje otrzymał także nadkom Radosław Błażejewski obejmujący stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Sulejowie.

Powrót na górę strony