Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Piotrkowscy policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o rozbój. Jak ustalili śledczy, mężczyźni uderzyli pokrzywdzonego szklaną butelką w głowę, grozili nożem i kopali po całym ciele, a następnie ukradli mu pieniądze. Zebrany przez kryminalnych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutów rozboju. Zgodnie z postanowieniem sądu obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

 

Do zdarzenia doszło w nocy z 25 na 26 marca 2017 roku. Oficer dyżurny piotrkowskiej komendy został wówczas poinformowany o rozboju, w wyniku którego poszkodowanym został mieszkaniec naszego miasta. Z relacji zgłaszającego wynikało, że został uderzony przez napastników szklaną butelką w głowę i kopany po całym ciele. Sprawcy grozili także 30-latkowi nożem, a następnie ukradli mu blisko 600 złotych. Zawiadomieni o sprawie funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą. Na efekty tej pracy nie trzeba było długo czekać. Następnego dnia kryminalni zatrzymali podejrzewanych piotrkowian. Mężczyźni w wieku 21 i 29 lat trafili do policyjnego aresztu. Trwają czynności mające na celu zatrzymanie trzeciego sprawcy.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym mężczyznom zarzutów rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.  29 marca 2017 roku Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim na wniosek Prokuratora Rejonowego zastosował wobec mężczyzn areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia zgodnie z kodeksem karnym grozi kara na czas nie krótszy od lat 3.

Powrót na górę strony