Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Filmowy poranek z dzielnicowymi

Piotrkowska policja na zaproszenie Dyrekcji Kina Helios uczestniczyła w spotkaniu profilaktycznym dotyczącym bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie adresowane było do najmłodszej widowni – dzieci.

Podczas wspólnej zabawy i konkursów zorganizowanych przez pracowników kina, dzieci poznawały znaki drogowe oraz uczyły się jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Spotkanie miało na celu kształtowanie prawidłowych zachowań osób – uczestników ruchu drogowego, szczególnie dzieci. Policjanci – dzielnicowi uświadamiali milusińskim jak duży mają wpływ na stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym, promując zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i używania elementów odblaskowych.

Już w holu piotrkowskiego kina każde z dzieci otrzymało znak drogowy stworzony z balonów a także mogło „zamknąć się” w bańce mydlanej. W sali kinowej najmłodsi byli uczestnikami ruchu drogowego – pieszymi i kierowcami wózków, przechodzili przez wyznaczone przejście dla pieszych przy włączonym sygnalizatorze świetlnym, a także rozpoznawali znaki drogowe. Na zakończenie spotkania dzieci brały udział w quizie zdobywając nagrody ufundowane przez kino. Również policjanci wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego przekazali najmłodszym bloki rysunkowe ze znakami drogowymi oraz opaski odblaskowe.

Powrót na górę strony