Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek na drodze- 52- letni rowerzysta nie żyje

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia drogowego.

13 marca 2017 r około godziny 17.45 w miejscowości Mzurki doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 52- letni mężczyzna kierujący rowerem przejeżdżając przez miejscowość Mzurki, na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do miejscowości Żądło, najprawdopodobniej na skutek niezachowania należytej ostrożności podczas skrętu w lewo, wjechał w przyczepę ciągnika rolniczego, którym kierował 31- letni mieszkaniec powiatu. Na skutek doznanych obrażeń 52- letni rowerzysta zginął na miejscu.  Pojazdy poruszały się drogą nr 1911E od strony DK 74. Decyzją prokuratora zwłoki zabezpieczono w prosektorium. Kierowca ciągnika był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tragicznego zdarzenia.

Zbliża się okres wiosenny co związane jest z poprawą warunków atmosferycznych. Policjanci apelują do rowerzystów i pieszych o ostrożność i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że to my sami mamy duży wpływ na bezpieczeństwo.

Piesi i rowerzyści to tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Pamiętajmy, że są oni uczestnikami ruchu, ale różnica polega na tym, że wobec rozpędzonych pojazdów są całkowicie bezbronni. Wypadek z ich udziałem niesie za sobą niezwykle poważne konsekwencje.


 

Powrót na górę strony